Skip to content

Bir işletmenin geleceği açısından hayata geçirmeyi düşündüğü yatırımların analizi ve fizibilitesi son derece önemlidir. Kıt maddi kaynakları gelecekte karlı ve verimli yatırımlara dönüştürebilmenin yolu, öncelikle profesyonel bir yatırım analizi ve fizibilitesinden geçmektedir. Tüm bu kurallar elbette akaryakıt/lpg istasyonu yatırımları için de geçerlidir.

Akaryakıt İstasyonu Yatırım Kararı

Akaryakıt istasyonu yatırım fizibilitesi çalışması doğru yatırım kararı vermek için bir araç olduğundan, bu çalışmalar sonucunda elde edilen rakamların analizi daha farklı bir çalışmayı gerektirecektir.

Akaryakıt istasyonu yatırım projelerinin gerçekleşebilmesi için kaynakların optimal kullanımı esastır. Bir şirketin gerçek değeri, geleceğe dönük olarak yapılan etkili yatırımlarla doğru orantılı olarak değişecektir.

Akaryakıt İstasyonu Yatırım Analizi

Akaryakıt istasyonu yatırım analizi ve akaryakıt istasyonu fizibilitesi sürecinde bir diğer kritik süreç de özellikle de yatırımların finansmanı konusunda finansörlerin yatırım ve karlılığı konusunda ikna edilmesini sağlayacak bilimsel çözümlerin üretilmesidir.

Tüm bunların yanısıra birçok akaryakıt istasyonu yatırım kararının el yordamı ile alındığı bilenen bir gerçektir. Bu şekilde gerekli  teknik yapılabilirlik  ve pazar araştırması yapılmadan başlanılan yatırımlar neticesinde hem yatırımcı, hem ana dağıtıcı hem de ilgili ticari bölgede faaliyet göstermekte olan akaryakıt istasyonları zarar görmektedirler.

Akaryakıt İstasyonu Yatırımı

İGD  akaryakıt istasyonu yatırımına başlanmadan önce yatırımcılara hem teknik anlamda yapılabilirlik hem de ticari ve finansal anlamda karlılık analizlerini bağımsız tarafsız ve uzman bir kuruluş olarak sağlayarak sektörün etkinliğine katkı sağlamaya gayret etmektedir.

İGD’nin Akaryakıt / LPG İstasyonu konularında sunmakta olduğu hizmetler:

  • Akaryakıt / LPG İstasyonu İntifa hakkı değerlemesi
  • Akaryakıt / LPG istasyonu değerlemesi
  • Akaryakıt / LPG istasyonu faal işletme değerlemesi
  • Akaryakıt / LPG istasyonu yatırım fizibilite çalışması
  • Akaryakıt / LPG istasyonu kira değeri tespiti

İGD – İstanbul Gayrimenkul Değerleme’nin deneyimli değerleme uzmanları Amerikan Değerleme Enstitüsü’nden “Akaryakıt İstasyonu Değerleme Eğitimi Sertifikası” na sahiptir.

0 0 oylar
Article Rating
4 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Uğur GÖZÜTOK
Uğur GÖZÜTOK
4 yıl önce

Merhabalar;
Ben kurumsal bir firmanın akaryakıt istasyonunu satın almak istiyorum bu sektörde deneyim olmamasından dolayı nerden başlayacağımı bilmiyorum bu konu hakkında ön şartlar nelerdir ilk başta yapılması gerekenler vs. hakkında yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

hamit
hamit
4 yıl önce

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-isyeri-satilik-satilik-akaryakit-istasyonu-pazarlik-payi-vardir-529046119/detay
istasyonun
AFAKİ VEYA ABARTILI OLMAYAN, VERESİYESİZ REEL SATIŞ ORTALAMASI YAZ ORTALAMASI 9.000 – 12.000 LT MOTORİN, 2.500 – 3.000 LT LPG KIŞ ORTALAMASI 6.000 – 7000 LT MOTORİN, 1.500 – 2000 LT LPG
bu istasyonu inceliyorum 2 saattir sizce aylık ne kadar kar bırakır

Nurbanu Türgen
Yönetici
Reply to  hamit
4 yıl önce

Hamit Bey Merhaba,
İletişiminiz için çok teşekkürler.
Detaylı bilgilendirme için sizinle e-mail üzerinden iletişime geçtik.

Saygılar.

Back To Top
Ara