Skip to content

Gayrimenkul değerleme ve gayrimenkul danışmanlığı hizmeti vermek üzere 2005 yılında kuruldu. 2006 yılında, çalışmalarını İstanbul Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. ünvanı ile devam ettirmeye başlamıştır. Şirketimiz Genel Müdürlüğü İstanbul Taksim’dedir. Genel Müdürlüğe bağlı 8 Bölge Müdürlüğü’müz bulunuyor.

İstanbul Gayrimenkul Değerleme

Bölge Müdürlüklerimiz, bulunduğu çevredeki illere hizmetleri yönlendirmektedir. Tüm operasyonlarımız ve kalite kontrollerimiz Genel Müdürlüğümüz’den yapılmaktadır.

 

Geçen zaman içerisinde 100.000’i aşkın rapor adediyle tüm Türkiye’de hizmet veren bir kurum haline gelmiştir. Gayrimenkul değerleme başta olmak üzere, makine değerleme, otel değerleme, akaryakıt istasyonu değerleme hizmetlerinin yanısıra fizibilite ve araştırma hizmetleri de sunmaktadır. Şirketimiz gayrimenkul değerlemesi alanındaki çalışmalarını, uluslararası işbirlikleri ile zenginleştirmeye çalışmıştır. 2010 yılında başlattığımız gayrimenkul veri bankası çalışmaları ile değerleme çalışmalarımızda isabet oranı yüksek raporlamalar yapabiliyoruz.

2010 yılından bu yana, gayrimenkul piyasasına ilişkin piyasa araştırma raporları hazırlıyoruz. Konut, ofis, otel, akaryakıt, lojistik ve AVM piyasasını takip ettiğimiz raporları her yılın Şubat-Mart ayında iş ortaklarımız ve basın ile paylaşıyoruz.

Hazırladığımız bu raporlar, gayrimenkul piyasasının bir yıl içindeki gelişimini zaman serisi içerisinde geçmiş yıllar ile karşılaştırıyoruz. Yıllık gayrimenkul piyasası raporlarımızı başta müşterilerimiz olmak üzere talep eden kullanıcılar ile de paylaşıyoruz. Raporlarımızın yayınlandığı sayfaya bu linkten gidebilirsiniz.

 

Gayrimenkul ile ilgili olan fuarlarda katılımcı ve ziyaretçi olarak bulunmaya çalışıyoruz. Özellikle uluslararası işbirliği yaptığımız firma ile her yıl Almanya Münih’te yapılan EXPO Real fuarına katılımcı düzeyinde katılıyoruz. Mevcut müşterilerimiz ve potansiyel müşterilerimizle temas kurmanın yanısıra, gayrimenkul profesyonellerinin güncel sunum ve seminerlerine de katılıyoruz.

Otel ve akaryakıt piyasasında yaptığımız çalışmaları paylaşmak için turizm ve akaryakıt fuarlarında standlarımızla yer alıyoruz.

SPK ve BDDK lisanslarına aynı anda sahip olan şirketimiz, Kalite Yönetim Sistemleri’ni 2008 yılından bugün dünyanın en kurumsal şirketlerinden almaya devam etmektedir.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kurul Listesi:

Sermaye Piyasası Kurulu listesine alınmış şirketler ‘Lisanslı Değerleme Şirketleri’ olarak da anılmaktadır, Gayrimenkul Değerleme Yetkisi’ni Seri: VIII, No:35 sayılı tebliği ile belirlemiş ve kısıtlandırmıştır. Bu tebliğ uyarınca SPK’yı ilgilendiren ‘gayrimenkul değerleme’ işlemleri sadece SPK’nın yetki verdiği yetkilendirilmiş ‘gayrimenkul değerleme’ şirketlerinde yapılabilmektedir. İstanbul Gayrimenkul Değerleme bu yetkilendirme kapsamında Temmuz 2008’de “Kurul Listesi”ne alınmıştır. Halen bu yetki kapsamında müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Yetkilendirmesi:

İGD, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun (Kurul) 07.04.2011 tarih ve 4150 sayılı Kararı ile İGD’nin Bankalara Değerleme Hizmeti Verecek Kuruluşların Yetkilendirilmesi ve Faaliyetleri Hakkında Yönetmeliğin (Yönetmelik) 11 inci maddesine istinaden bankalara “gayrimenkul, gayrimenkul projesi veya bir gayrimenkule bağlı hak ve faydaların değerlemesi” hizmeti verme yetkisi verilmesine uygun görülmüştir.

İGD, bankacılık ve gayrimenkul sektöründeki deneyimlerin bir araya getirilmesi ile kurulmuştur. Değerleme, danışmanlık, proje geliştirme, pazar araştırması, fizibilite çalışması, en etkin ve en verimli kullanım, makine parkı değerlemesi, gayrimenkul hasar tespiti, gayrimenkul hukuk danışmanlığı hizmetlerini lisanslı eksperlerinin yanı sıra öğretim üyesi danışman kadrosunun bilimsel desteği ile sunmaktadır.

Uluslararası Değerleme Standartları (UDES – IVS International Valuation Standards)

İGD, Uluslararası Gayrimenkul Değerleme Standartları’na (UDES-IVS) uygun olarak raporlama yapmaktadır.

İGD, SPK Mevzuatı kapsamında ilgili tebliğe göre, bir gayrimenkulün, gayrimenkul projesinin veya bir gayrimenkule bağlı hak ve faydaların belli bir tarihteki muhtemel değerini bağımsız ve tarafsız olarak raporlamaktadır.

Kalite Yönetim Sistemi – Bureau Veritas

İGD, uluslararası kabul gören bir çalışma biçimini benimsemiş ve Kalite Yönetim Sistemi’ ni ISO 9001:2008 standardını temel alarak hazırlanmıştır. İGD çalışanları, bu sistemin muhafazasından sorumludurlar.

İGD, tüm çalışmalarını belirlenen dokümantasyon yapısına göre hazırlar ve arşivler. İGD’nin hizmet verdiği tüm alanlarda, süreçlerin tümü prosesler halinde oluşturulmuştur. İGD çalışanları, İGD müşterilerine hizmet vermeye başladıkları andan itibaren bu proseslere bağlı kalmak şartı ile hizmet sunarlar. Sistemimiz yakından tanımak isterseniz şu sayfaya bakabilirsiniz: ‘Kalite Yönetim Sistemimiz’

Uluslararası İşbirlikleri

İstanbul Değerleme, 2005 yılından bu yana değerleme alanında dünyada işini iyi yapmaya çalışan ve uluslararası çalışmaya gayret eden firmalar ile irtibat halinde olmuştur. Aradan geçen zaman içerisinde birçoğu ile işbirlikleri yapan şirketimiz, uluslarası kontakları ile ‘stratejik işbirliği’ yapmaya başlamıştır. İster Türkiye’de olsun ister Dünya’nın bir ucunda olsun eğer bir değerleme, fizibilite veya pazar araştırması ihtiyacınız varsa bunu bizimle paylaşmanızda fayda var. İGD’yi stratejik işbirliği için tercih eden firmalar ve İGD’nin stratejik işbirliği için seçmiş olduğu firmalar dünyada alanında başarılı olan, yaygın ağa sahip ve gerekli sertifikasyonlara sahip firmalardır. Eğer merak ediyorsanız, stratejik işbirliklerimizi şu sayfadan görebilirsiniz: ‘Stratejik İşbirlikleri

4.1 7 oylar
Article Rating
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Vural Virdiloglu
Vural Virdiloglu
1 yıl önce

Süper bir hizmet!!

Bizdeki mesele miras ile ilgili, ve miras kalan ev, daire, arsa fiyatlarini tam bilmedigimiz icin, internette Augustos 2022 sonunda arastirma yaptim ve sizi buldum.

Yurtdisinda yasamamiz biraz daha zorladi bizi acikcasi.

Öncelikle Whatsup üzeri sonra hizli bir Email haberlesmesi, ve bir hafta 10 gün icinde sonuclandirma yapildi. Önemli olan sonuclarim gercekci payi 100% 100 olmasi.

Tesekkürler tüm ekibe, Busra, Emine ve Zeycan hanima.

Sadece burda bir önerim var, yurtdisindaki insanlar sizin varliginizdan haberleri yok, biraz daha reklam olsa iyi olur, ben en azindan cevreme sizin reklaminizi yapacagim.

Basarilar ve selamlar
Vural Virdiloglu
Wuppertal/Germany

Nurbanu Türgen
Yönetici
Reply to  Vural Virdiloglu
1 yıl önce

Vural Bey Merhaba,
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederiz, ekibimiz ile de paylaştık.
İyi günler dileriz!

Back To Top
Ara