Skip to content

İlgilendiğiniz gayrimenkul değerleme hizmetini aşağıdan seçerek, ilgili bölüme gidebilirsiniz.

Hemen Fiyat Teklif Alabilirsiniz!

Değerleme raporları günümüzde en fazla bankalarda kredi aşamalarında kullanılmakla beraber, günden güne kullanım alanları genişlemektedir. İstanbul Gayrimenkul Değerleme’nin müşterileri değerleme raporlarını en çok şu alanlarda kullanmak üzere talep ediyor:

 • Miras paylaşımı amacıyla
 • Şirket değerlemesine konu duran varlıkların değer tespiti amacıyla
 • Boşanma davalarında
 • Yurtdışında vergi mükellefiyetine konu değer tespitlerinde
 • Eskiye dönük değerin tespit edilmesi amacıyla
 • Kentsel dönüşümde daire sahiplerinin mevcut ve yeniden yapılacak binadaki değerlerin tespit edilmesi amacıyla
 • SGK ve Vergi Dairesi’ne teminat vermek amacıyla
 • Teminat karşılığı bayilik sistemi ile çalışan kurumlar
 • Alım-satım aşamasında değer ve hukuki durum tespiti amacıyla

Değerleme Raporu Nedir?

Değerleme raporu, gayrimenkulün türüne bağlı olarak değişmekle birlikte 10 sayfadan başlayan bir rapordur. Formatın türüne, gayrimenkulün türüne ve talep edilen ek başlıklara göre 70-80 sayfaya kadar çıkabilmektedir.

Gayrimenkul Değerleme Raporu Kaç Lira?

Değerleme raporu hizmet bedeli gayrimenkulün türüne bağlı olarak değişiyor, ancak bedeli alınan gayrimenkulün bedeli ile karşılaştırılınca oransal olarak oldukça düşüktür. Değerleme hizmeti, sadece bir raporlama olarak görülmemeli. Değerleme hizmeti, muhtemel karşılaşılacak sorunları gayrimenkulü edinmeden önce alıcıyı bu sorunlardan haberdar etmektedir. Bu bakışla, hizmet bedeli ile karşılaştırılamayacak düzeyde ‘faydalı’ bir hizmettir.

Değerleme Raporu Kaç Günde Hazırlanıyor?

Rapor süreci de, hizmet bedeli gibi raporun içeriğine, gayrimenkulün türüne ve müşterilerin rapordaki beklentilerine göre değişmektedir. Basitçe bir bilgi vermek gerekirse, bir konut raporu yaklaşık 3 gün içerisinde müşterilere teslim edilmektedir.

Gayrimenkul Değerleme Uzmanı

Ekspertiz alanındaki uzmanlığımız arsa değerleme, tarla değerleme, konut değerleme, ofis değerleme, dükkan değerleme, mağaza değerleme, fabrika değerleme, otel değerleme, benzin istasyonu değerleme ve liman değerleme yanı sıra tesis ve makine gibi diğer varlıkları da içeren karmaşık özel gayrimenkul değerleme projelerine uzanmaktadır.

SPK Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanları

Türkiye çapında 100’ü aşkın deneyimli SPK Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı, makine değerleme uzmanı, otel değerleme uzmanı, akaryakıt değerleme uzmanı, otel danışmanı, akaryakıt istasyonu danışmanı, makine ekipman danışmanı ve gayrimenkul değerleme uzmanlarından oluşan etkin bir ağ oluşturduk. Farklı disiplinlerden oluşan ekibimiz geniş yerel pazar bilgisini kullanarak yüksek kalitede gayrimenkul ekspertizi ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Gayrimenkul Değerleme Sizi Nelerden Korur

Gayrimenkul, birçok ürüne göre pahalıdır.  Oldukça pahalı arabalar olmasına rağmen, en pahalı mülk gayrimenkuldür diyebiliriz. Günümüzde araç alırken, birçok alıcının artık araç ekspertiz hizmetinden yararlandığını görüyoruz. Fiyat konusunda emin olabilirken alıcılar, daha çok teknik konularda emin olamıyorlar.

O halde, fiyat genelde alıcıların ve satıcılarında daha kolay tahmin edebildiği veya fikir yürütebildiği bir alan diyebiliriz. En basitinden, almayı ya da satmayı düşündüğünüz gayrimenkul için, çevrede bulunan emlakçılarla görüşerek değer konusunda bilgi edinebilirsiniz. Bunun yanısıra, internetten emlak sitelerine bakarak yine değer konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Tabi, almayı veya satmayı düşündüğünüz gayrimenkul çevresinde yeterli veri varsa. Peki yoksa? İşte bu durumda değerleme şirketinden alacağınız rapor sizin için en doğru rakamı verebilir.

 Peki değerleme ile nelerden korunmuş oluruz:

 1. Almayı düşündüğümüz gayrimenkule fazla para vermekten
 2. Almayı düşündüğümüz gayrimenkulün resmi durumunda bilmediğimiz durumlardan
 3. Satmayı düşündüğümüz gayrimenkulü ucuza satmaktan
 4. Satmayı düşündüğümüz gayrimenkul için fazla değer biçerek kaybedeceğiniz satış sürecinden
 5. Satmayı düşündüğünüz gayrimenkulün resmi durumu hakkında bilgi sahibi olmadan satarak karşı tarafı zarara uğratmaktan

Birçok alıcı ve satıcı, tapu senedine bakarak birçok bilginin o evrakta yazılı olduğunu zanneder. Ancak o bilgiler, maalesef sizin gayrimenkul hakkında fikir sahibi olmanıza yeterli değildir. Doğru olan, o evrak ile araştırmaların yapılmasıdır. Ülkemizde, bu araştırmalar en basit türünde 2-3 gün sürmektedir.

Değerleme Hizmeti Hakkında Yanlış Bilinenler

Bu hizmet henüz çok iyi bilinmediğinden, yanlış bilinenler var. Bunların düzelmesi elbette zaman alacaktır. Her gün Türkiye’nin 81 ilinde değerleme hizmeti sunan bir firma olarak, bizlerin görevi de yanlış bilinenleri sizlere anlatabilmek.

Değerlemeyle ilgili yanlış bilinenler:

 • Değerleme uzmanı, istenen fiyatı yazar!
  • Değerleme uzmanı bağımsızdır, araştırmalarına ve veritabanına göre değer tespiti yapar. Yaptığı raporlar sorumlu değerleme uzmanları tarafından ve denetmenler tarafından kontrol edilir.
 • Değerleme raporu sadece fiyatı gösteren bir rapordur.
  • Değerleme raporu, sadece değeri gösteren değil gayrimenkulü ilgilendiren tüm resmi durumları inceleyen teknik bir kıymet takdiridir.
 • Herkes değerleme yapabilir.
  • Değerleme uzmanları, SPK sınavını geçerek lisans alan uzmanlardır. Sadece lisanslı değerleme uzmanları, değerleme yapabilir.
 • Değerleme çok pahalı bir hizmettir.
  • Gayrimenkulün değerine göre oldukça uygun fiyatlıdır. Karşılabileceğiniz maddi zararlara kıyasla, oldukça uygundur.
 • Değerleme çok hızlı yapılır 1-2 saatte biter.
  • Değerleme, saha incelemeler, Tapu ve Belediye incelemeleri ve masabaşı çalışmaları ile 2-3 gün içerisinde yapılabilmektedir.
 • Değerleme telefonda yapılabilir.
  • Değerleme uzmanlarının, telefonda değerle ilgili bilgi vermesi etik kurallara aykırıdır.
 • Değerleme çok yaşlı kişiler tarafından yapılır.
  • Değerleme uzmanları, lisans sınavını geçebilen kişilerden oluşmaktadır. Meslekte ortalama yaş 26-45 civarındadır.

Gayrimenkul Değerleme Raporu Örneği

Aşağıda, İGD tarafından sizlere fikir vermesi açısından hazırlanmış bir gayrimenkul değerleme raporu örneği bulacaksınız. Bu format elbette bir SPK formatı ve banka rapor formatı değildir. Sadece sizlere fikir vermek amacıyla hazırlanmış ekspertiz raporu formatıdır. Umarız sizler için faydalı olmuştur.

Ayrıca ücretsiz örnek gayrimenkul değerleme raporunu (konut ekspertiz raporu örneği) buradan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Değerleme Hizmeti Almak İçin

Gayrimenkul değerlemesi alanında hizmet veren firmamızdan, değerleme hizmeti almak için bizi 0212.2329313 numaralı telefonumuzdan aramanız yeterli. Müşteri hizmetlerimiz sizi doğru şekilde yönlendirip, hizmetlerimiz hakkında bilgilendirecektir.

4.7 3 oylar
Article Rating
26 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Sinanettin Sert
Sinanettin Sert
5 yıl önce

İstanbul Bakırköy Kartaltepe Mahallesi’ndeki evim için konut ekspertiz raporu (değerleme raporu) almak istiyorum
Bu hizmetinizin ücreti kaç Liradır?

Ahmet
Ahmet
4 yıl önce

Merhaba kat mülkiyeti tapusu bulunan dairemi Exper raporunda o bölge imar planlarında kat adedi 1 benimapartmanimda 2 katlı olup dairem 2 katta oldundan Exper yok sayılmalıdır demiş ve kredi bankaca onaylanmadı kat mülkiyeti tapusu olan bu daire bi

uğur yılmaz
uğur yılmaz
4 yıl önce

yabancı uyruklu bir vatandaştan yalova armutlu ihlas tatil köyünden 15günlük bir devremülk alacağız
tapu dairesi gayrimenkul değerleme raporu istiyor bu konu ile alakalı prosüdür , zaman ve fiyatlandırmanız hakkında bilgi verir msiniz

Ahmet çelik
Ahmet çelik
4 yıl önce

Arnavutköy/yassıören mah sinde bulunan bir tarlada hissem var. Tarlanın yarısı ; Kuzey marmara otoyolu yassı ören bağlantı yollarına denk geldiğinden dolayı acele elkonularak kamulaştırıldı. Karayolları ile mahkeme devam ediyor. Mahkeye sunulan bilirkişi raporları ( eksper) şüphe uyandıracak şekilde farklılık göstermektedir. Bu nedenle SPK lisanslı özel değerlendirme raporu almak istiyorum. Fiyat neolur ve nekadar sürede rapor bize ulaşır. Selamlar.

Mert Okan Sarıoğlu
Mert Okan Sarıoğlu
Reply to  Ahmet çelik
2 yıl önce

Merhaba,

Makine öğrenmesi tabanlı konut fiyatı tespiti de yapıyor musunuz? Böyle bir model geliştirdim. Sadece sektörde kullanılıyor mu merak ettim.

Çok teşekkürler,

Nurbanu Türgen
Yönetici
Reply to  Mert Okan Sarıoğlu
1 yıl önce

Merhaba,
Evet, sektörümüzde benzer modeller kullanılmaktadır.
İyi günler dileriz!

Nuray
Nuray
4 yıl önce

AVCILARDA BULUNAN 6 DAİRE IÇIN TEKLIF ALMAK ISITIYORUZ EN KISA SÜREDE DONERSENIZ SEVINIRIM

Tuğba
Tuğba
4 yıl önce

Merhabalar Ekonomi ve Finans mezunuyum Spl Lisans belgem mevcut olup sektörde 6 aydır çalışyorum yüksek lisans puanım var fakat Lys puan yok. Sektörü daha iyi anlamak için yüksek lisans yapmak istiyorum Istanbul yaşıyorum tavsiye edebileceğiniz okul var mıdır ve uzaktan eğitim programı benim icin daha avantajlı olur.

omer pekin
omer pekin
3 yıl önce

Merhaba ben bir bankanin gayrimenkul internet sitesinden teminat yatirip acik arttirma usuluyle teklif verdim, verdigim gayrimenkul ile ilgili icra dosyasindaki sorunlari ve akisi birde degerlemesini nasil ogrenebilirim.

Demir
Demir
3 yıl önce

Merhabalar bir iş yeri almayı düşünüyorum banka ilanından. Dükkan Adana/Seyhan’da açıkcası nakitte mi kalsam yoksa yatırım mı yapsam kararsızım bu değerleme işlemleri için ne kadar bir ücret çıkar?

Nurbanu Türgen
Yönetici
Reply to  Demir
3 yıl önce

Merhaba,
Sizinle iletişime geçtik.
İlginize çok teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

Ümit
Ümit
3 yıl önce

Merhaba,
2015 yılında krediyle daire aldığım beş katlı binada 2 dükkan 12 daire var.Tapularda bağımsız bölüm numaraları dükkanlardan başlamakta yani dükkanlara bağımsız bölüm 1-2 verilmiş. ben ilk katta oturuyorum haliyle tapuda bağımsız bölüm numaram 3 yazıyor.Daha öncesinde müteahhit dairelerin iç kapı numaralarını 3 ten başlatarak kayıt ettirmiş.daha sonra belediyede yeni numarataj raporu düzenlendi.daireler benim daireden başladığı için belediyede daire kapı numaraları benden yani 1 numaradan başlamakta yani şuan Tapuda bağımsız bölüm numaram 3 ama daire iç kapı numaram 1 gözüküyor.faturalarda daire no 1 olarak geliyor diğer dairelerde aynı sistemde bu sırayla ilerliyor.Olması gereken bumudur ? Bu sorun ileride satış ve kiralamada sorun teşkil edermi bildiğim kadarıyla önemli olan Tapuda ve belediyedeki projede yazan bağımsız bölüm numarası.Cevabınızı bekliyor olacağım Teşekkürler…

Gül MAHMUTOĞLU
Gül MAHMUTOĞLU
3 yıl önce

Merhabalar . Balikesir edremit de bulunan arsa rapor tanzimi icin spk bddk lisanslı gayrimenkul uzmanına ihtiyacım var. Yardımcı olur musunuz

Tugba
Tugba
3 yıl önce

Merhaba, İstanbul Kartal’da bulunan dairemizi satmak istiyoruz. Satış öncesinde exper hizmeti almak istiyoruz, krediye uygun mu, olası satış fiyatı konularında … vs bilgi sahibi olabilmek için. Hizmet ücreti konusunda bilgi rica ederim

Bulent Yilmaz
Reply to  Tugba
3 yıl önce

Merhaba, https://igd.com.tr/fiyat/ adresinden fiyatlarımızı görebilir ya da o sayfadan teklif alabilirsiniz. Sizinle irtibata geçmiş olabilir ekibimiz.

Orhan
Orhan
3 yıl önce

Merhabalar yakın bir zamanda bankadan konya şehrinde uygun bir tarla aldım fiyatı çok uygun bunun gerçek fiyatını öğrenmek için nekadar ücret ödemek gerekiyor

Bulent Yilmaz
Reply to  Orhan
3 yıl önce

Merhaba,
Bu sayfadan https://igd.com.tr/fiyat/ fiyat bilgilerini bulabilir, gayrimenkul özelinde tam fiyat için yine bu sayfadaki formu bize iletebilirsiniz.

METİNTÜFEKCİ
METİNTÜFEKCİ
2 yıl önce

BÜYÜKÇEKMECE 1.İCRA DAİRESİNDEN AÇIK ARTTIRMA İLE KONUT ALACAĞIM DOSYANIN DEĞERLENDİRİLMESİNİ İSTİYORUM,NASIL BİLGİ ALABİLİRİM

Nurbanu Türgen
Yönetici
Reply to  METİNTÜFEKCİ
1 yıl önce

Merhaba,
Konu ile ilgili [email protected] adresimizden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
İyi günler dileriz!

aydın balta
aydın balta
2 yıl önce

selamlar. mugla bodrumda yabancı uyruklu damadım icin gayrimenkul almayı dusunuyoruz. bunun icin gayrimenkul degerleme raporu gerekiyormuş boyle bır belgeyı sızden alabılırmıyız yada taksım ofısınızde sızle bırebır gorusebılırmıyız. saygılar

Nurbanu Türgen
Yönetici
Reply to  aydın balta
1 yıl önce

Merhaba,
Konu ile ilgili [email protected] adresimizden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ofisimizde de görüşebiliriz.
İyi günler dileriz!

Back To Top
Ara