Skip to content

2016 Otel Piyasası Raporunu Yayınladık

2016 Otel Piyasası Raporu’muzda 2015 yılı turizm ve otel piyasası verileri ile 2016 yılı turizm ve otel piyasasını değerlendirdik. 2017 yılına ve takip eden yıllara ilişkin trendler ve görüşlerimizi de bu raporda sizlerle paylaşıyoruz. Rapordan bazı bölümler is şöyle; bölgesel olarak değişiklik olmakla birlikte turizm gelirlerinde Dünya’da %5 ve üzerinde artış yaşanmıştır. Türkiye 2014’te yaşadığı gelir artışı ve turist sayısını maalesef 2015’te yakalayamamıştır. 2015 yılında 152 tesisin açılışı gerçekleşmiştir. Hem yabancı hem de yerli turistler en çok 4 ve 5 yıldızlı tesisleri tercih etmişlerdir. Yabancı turistler ortalama 6 gün konaklarken, yerli turistler 3.3 gece konaklamışlardır.

Otel türlerine göre otel maliyetlerinin de incelendiği raporumuzda, yeni açılan tesisler ile inşaatı devam eden ve yakın zamanda hizmete girecek otellerin de bilgilerine ulaşabilirsiniz. Turizm gelirleri ve oda fiyatlarının yıllara göre incelendiği raporumuzda, kişi başı harcama bilgileri de yer alıyor. Ayrıca 2017 yılına ilişkin öngörü ve trendler hakkında da bir bölümü raporumuzda bulabilirsiniz.

2016 Otel Piyasası Raporu hazırlandı ve mevcut müşterilerimizin adreslerine postalandı. Sizler de bu rapordan ücretsiz edinmek isterseniz, aşağıdaki linkten bilgisayarınıza indirebilirsiniz:

Istanbul-Gayrimenkul-Degerleme-Otel-Turizm-Piyasasi-Arastirma-Raporu-2016

İstanbul Değerleme’nin yayınlarını ‘Yayınlar/Araştırmalar’ linklerinden takip edebilirsiniz.

Gayrimenkul değerleme uzmanıyım, 2005 yılında İstanbul Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. yi ortağımla beraber kurduk. SPK ve BDDK lisanslı şirketimde tüm Türkiye'de 150.000'i aşkın gayrimenkul değerleme raporunu iş arkadaşlarımla beraber hazırladık. Türkiye ve Birleşik Krallık'tan değerleme lisansım var. Şimdilerde doktoramı gayrimenkul alanında yapıyorum.

Youtube'da Gayrimenkul Okulu adlı kanalımla bildiklerimi paylaşıyorum:
https://www.youtube.com/gayrimenkulokulu
Gayrimenkul Yazılarımı kişisel bloğumda paylaşıyorum:
https:/www.celalerdogdu.com

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Back To Top
Ara
0
Bu yazıya yorum bırakabilirsiniz...x