skip to Main Content

Gayrimenkul Değerleme Raporu Örneği İndir

Gayrimenkul değerleme raporu örneği, öncelikle nerelerde kullanılır bunu ifade etmekte fayda var. Varlıkların yeniden değerlendirilmesinde, finansman kullanımında, birleşmelerde, devralmalarda teminatların değer tespitinde, borçların yeniden yapılandırılmasında, alacakların takas yolu ile azaltılmasında, proje değeri analizlerinde, en iyi ve en yüksek analiz ihtiyaçlarında, gayrimenkul yatırım ortaklıklarının varlık hareketlerinde doğru ve güvenilir gayrimenkul değerleme raporu büyük önem taşımaktadır.

Gayrimenkul Ekspertiz Raporu Örneği

Aşağıda, İGD tarafından sizlere fikir vermesi açısından hazırlanmış bir gayrimenkul değerleme raporu örneği bulacaksınız. Bu format elbette bir SPK formatı ve banka rapor formatı değildir. Sadece sizlere fikir vermek amacıyla hazırlanmış ekspertiz raporu formatıdır.

Ayrıca ücretsiz örnek gayrimenkul değerleme raporu örneği (konut ekspertiz raporu örneği) buradan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bu videoda değerleme raporu örneğini görebilirsiniz. Bu ve diğer videolarımız için İstanbul Değerleme Youtube kanalına abone olmayı unutmayın:

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
10 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
İSMAİL EFE
İSMAİL EFE
3 yıl önce

merhabalar , 3+1 143 metrekare daire almak istiyorum. rayiç bedeli 300.000/350.000 tl iken banka expertizinin değeri 220.000 tl olarak verilmiştir. expertiz in raporuna nasıl itiraz ederim..

Celal Erdoğdu
Yönetici
3 yıl önce

Merhaba İsmail Bey, bir sebebi olabilir. Örneğin sizin mevcutta gördüğünüz alanların hepsi, projede yer almıyor veya hukuken size ait olmayabilir. Bu durumlar, maalesef alıcılar tarafından bilinemiyor. Ancak teknik belediye ve tapu proje incelemeleri ile yerinde yapılan ölçümlerle tespit edilebiliyor. Ciddi değer farklarının genelde sebebi bu ve benzer durumlar olabiliyor.

sami baş
sami baş
3 yıl önce

expertiz raporu %50 artırılmış imarlı araziler alacam yardımcı olursanız sevinirim yer konum farketmez fiyatda şartım:anlaşmada%5 peşin kalanıda 3ay sonra sonra nakit hesaba yatırılacak bu şartlarda elinizdeki arazileri alıcam

Celal Erdoğdu
Yönetici
Reply to  sami baş
3 yıl önce

Merhaba Sami Bey,
SPK ve BDDK lisanslı değerleme şirketleri, aracılık (emlak komisyonculuğu) faaliyetlerinde bulunamıyor. Bu sebeple size maalesef yardımcı olamıyoruz.
İyi çalışmalar dileriz.

Şenol
Şenol
2 yıl önce

Slm Binanın asansörü ile merdiveni projede merdiven sağ asansör solda ama yapıda yerlerini değişmiş ise yani meediven solda asansör sağda ekspertiz sorun yaparmı merdiven başı asansörüde çizimini yaparmı iş bitirme ile iskan alınmış hiç bi sorunu yok teşekkürederim

Celal Erdoğdu
Yönetici
Reply to  Şenol
2 yıl önce

Merhaba Şenol Bey,
Binanın kapısı farklı yerden açılmış olabilir mi? Bazen projede değişmemiş ama giriş değişince, farklı yönde gibi algılanabiliyor. Bu tip değişiklikler sonrasında proje tadilatı istenir, yeniden asansör vizesi alınması gerekir. Bunlar yapılınca yeniden iskana başvurulabilir.

necmi balcı
necmi balcı
1 yıl önce

konut için rizk analiz raporu almak istiyorum

Selman
Selman
1 yıl önce

Merhaba bizim istanbulda kentsel donusume giren bir dairemiz var ve biz hissemizi satmak istiyoruz
Arsa degerlemesi yapilirken hangi kriterler baz alinir arsa payi cok cuzi rakamlara satilabilirmi. Bolgedeki arsa alim satimlari dikkate alinirmi.

Celal Erdoğdu
Yönetici
Reply to  Selman
1 yıl önce

Merhaba,
Gayrimenkul değerleme raporu alarak değer hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Kendiniz değer hakkında fikir sahibi olmak isterseniz, en basit yoluyla bölgede fiyat araştırması yapabilirsiniz.

ilyas turgutalp
ilyas turgutalp
1 yıl önce

emlakla ilğili çalışıyorum

Back To Top
×Close search
Ara
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x