Skip to content

Ekspertiz Raporu Nedir?

Öncelikle ekspertiz raporu (değerleme raporu) nerelerde kullanılır bunu ifade etmekte fayda var. Varlıkların yeniden değerlendirilmesinde, finansman kullanımında, birleşmelerde, devralmalarda teminatların değer tespitinde, borçların yeniden yapılandırılmasında, alacakların takas yolu ile azaltılmasında, proje değeri analizlerinde, en iyi ve en yüksek analiz ihtiyaçlarında, gayrimenkul yatırım ortaklıklarının varlık hareketlerinde doğru ve güvenilir raporlar çok büyük önem arzetmektedir.

Piyasada yaygın adıyla ekspertiz raporu veya değerleme raporu ismiyle de geçmektedir.

Ekspertiz raporu veya bir başka deyişle gayrimenkul değerleme raporu hakkında hazırladığımız bu videoyu izleyebilirsiniz. Güncel konularda hazırlanan videolardan haberdar olmak için İstanbul Değerleme’nin YouTube kanalına abone olmayı unutmayın:

Eğer rapor örneği görmek istiyorsanız ‘değerleme raporu örneği’ linkini tıklayarak sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Gayrimenkul değerleme uzmanıyım, 2005 yılında İstanbul Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. yi ortağımla beraber kurduk. SPK ve BDDK lisanslı şirketimde tüm Türkiye'de 150.000'i aşkın gayrimenkul değerleme raporunu iş arkadaşlarımla beraber hazırladık. Türkiye ve Birleşik Krallık'tan değerleme lisansım var. Şimdilerde doktoramı gayrimenkul alanında yapıyorum.

Youtube'da Gayrimenkul Okulu adlı kanalımla bildiklerimi paylaşıyorum:
https://www.youtube.com/gayrimenkulokulu
Gayrimenkul Yazılarımı kişisel bloğumda paylaşıyorum:
https:/www.celalerdogdu.com

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Mehmet özkan
Mehmet özkan
2 yıl önce

Merhaba ben kentsel dönüşüme girmesi muhtemel bir siteden daire almayı düşünüyorum krediyle daha sonra site kentsel dönüşüme girerse mütahitin borçlandırmasını ödemek istemezsem mütahit dairenin bedelini Bana öderken konut kredisi çektiğim bankanın ekspertiz raporuna göre mi ödeme yapar

Nurbanu Türgen
Yönetici
Reply to  Mehmet özkan
2 yıl önce

Sayın Mehmet Bey;
[email protected] den bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Saygılarımızla.

Back To Top
Ara
2
0
Bu yazıya yorum bırakabilirsiniz...x