Skip to content

Gayrimenkul Değerleme Lisansı SPK SPL

Gayrimenkul Değerleme Lisansı nasıl alınır?

Sınavda hangi modüller var?

Kimler gayrimenkul değerleme lisansı alabilir?

Sınavda alınması gereken ortalama not nedir?

Modüllerden en az kaç puan almak gerekir?

Tüm sorularınızın cevabı bu videoda:

Gayrimenkul değerleme uzmanıyım, 2005 yılında İstanbul Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. yi ortağımla beraber kurduk. SPK ve BDDK lisanslı şirketimde tüm Türkiye'de 150.000'i aşkın gayrimenkul değerleme raporunu iş arkadaşlarımla beraber hazırladık. Türkiye ve Birleşik Krallık'tan değerleme lisansım var. Şimdilerde doktoramı gayrimenkul alanında yapıyorum.

Youtube'da Gayrimenkul Okulu adlı kanalımla bildiklerimi paylaşıyorum:
https://www.youtube.com/gayrimenkulokulu
Gayrimenkul Yazılarımı kişisel bloğumda paylaşıyorum:
https:/www.celalerdogdu.com

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

22 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
ERSİN AKTAŞ
5 yıl önce

Kolay gelsin
gayrimenkul değerleme uzmanlığı belgemi almam için tek dersim kaldı sonrasında rics belgesi almak istemekteyim. Nasıl alabilirim ne gibi bir yol izlemeliyim maliyeti nedir bilgi verirseniz sevinirim
iyi çalışmalar dilerim
ersin aktaş

Medine
Medine
4 yıl önce

Merhaba
Gayrimenkyl değerleme lisansı için kayıt oldum yazılı sınava başvurmak için açıklanmasını bekliyorum. Öncesinde çalışmaya başlamak istiyorum ama en doğru nasıl hazırlanabilirim. Güncel kaynaklara nasıl ulaşabilirim. Kursa gitmemin faydası olabilir mi

Tamer türken
Tamer türken
4 yıl önce

Merhaba iyi günler. Gayrimenkul değerleme yapmak istiyorum. Fakat 3 yıl staj zorunluluğu varmış. Lisanslama belgesini almaya hak kazandığımı varsayaraktan Staj süresini doldurmadan kendi üstüme şirket kurup değerleme yapabilir miyim? 3 yıl sonra Lisanslama belgesini alsak oluyor mu Yoksa değerleme üzerinde çalışan şirkette 3 yıl sigortalı mı calısmam lazım.

Tamer türken
Tamer türken
4 yıl önce

Merhaba iyi günler. Gayrimenkul değerleme yapmak istiyorum. Fakat 3 yıl staj zorunluluğu varmış. Lisanslama belgesini almaya hak kazandığımı varsayaraktan Staj süresini doldurmadan kendi üstüme şirket kurup değerleme yapabilir miyim?

Tolga Budak
Tolga Budak
4 yıl önce

Celal bey merhaba
Yeni mezun inşaat mühendisiyim ve gayrimenkul değerlendirme lisansı almak istiyorum. SPK sınavında başarılı olduğum taktirde tecrübe olmadan belgeyi alabileceğim bir yol var mı ?

Süleyman Bozan
Süleyman Bozan
4 yıl önce

Merhaba celal bey 4 yıllık ekonometri mezunuyum gayrimenkul değerleme uzmanlığı belgesi almak istiyorum tecrübe olmadan hangi yolları izleyebilirim

Nazmi Akın
Nazmi Akın
4 yıl önce

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Kamuda memur olarak görev yapıyorum unvanım Bilgisayar İşletmeni. İktisat mezunuyum. Gayrimenkul Değerleme Lisansını aldıktan sonra tecrübe şartını sağlayabilmek için görev yaptığım kurumda görev yeri değişikliği isteyeceğim. Öneriniz varsa severek dinlerim. İyi çalışmalar.

eda yılmaz
eda yılmaz
4 yıl önce

merhaba maliye lisans mezunuyum daha önce bankacılıkda krediler bölümünden ayrıldım .
şimdi ise tehilkeli madde danışmanlığı yapıyorum.
1 sorum maliye bölümü bu sınav için başvuru yapabiliyormu?
2,sorum ise sınava hazırlanmak için bir kitaptan faydalanabilirmiyim illa bir eğitim almalımıyım?

Gizem Günlü
Gizem Günlü
4 yıl önce

Gayrimenkul değerleme şirketleri ,hayrimenkul değerleme lisansı kriteri arıyor,değerleme lisansı da 3 yıl tecrübe şartı.Bu paradoksun içinden nasıl çıkacağımızı da söyleyebilir misiniz?

YAREN
YAREN
3 yıl önce

mimarlık ve şehir planlama önlisans mezunuyum konut degerleme uzmanılığı için belge almak istiyorum nasıl bı yol izlemem lazım yardımcı olabilir misiniz ? teşekkürler.

Emre
Emre
3 yıl önce

Merhaba Celal Bey ben Milli Emlak Genel Müdürlüğünde 8 yıldır çalışmaktayım. Gayrimenku Değerleme Uzmanı olabilmem için iş tecrübesi şartı aranır mı? (bedel tespit komisyonu üyesiyim aynı zamanda )

Deniz aslan
Deniz aslan
3 yıl önce

iyi akşamlar sayın hocam 2 sorum olacak
1)Gayrimenkul uzmanlığı lisansını aldıktan sonra staj yerini kursa gittigimiz kuruluş mu ayarlayacak(Staj yeri bulmak zor oldugu için ssordum sayın hocam.Sınavı kazanırsam eger staj yerı bulamama kaygım var.Çünkü iş ilanlarında 3 yıllık mesleki tecrübe istiyor.Hıc stajyer ilanı göremedim )
2)Kursa gitmeden spk sınavına girebiliyor muyuz
Hangi kitaplardan çalısmamızı önerirsiniz

Tolga öz
Tolga öz
2 yıl önce

Merhabalar Emlak ve Emlak yönetimi mezunuyum konut değerleme lisansı almak istiyorum. Gayrimenkul değerleme lisansı da olduğu gibi tecrübe şartı istiyormu bilgi verirseniz sevinirim.

Nurbanu Türgen
Yönetici
Reply to  Tolga öz
1 yıl önce

Merhaba,
Konu ile ilgili Gayrimenkul Okulu YouTube kanalımızı takibe alabilirsiniz.
İyi günler dileriz!

Back To Top
Ara
22
0
Bu yazıya yorum bırakabilirsiniz...x