Skip to content

En İyi Gayrimenkul Değerleme Şirketleri

Her alanda olduğu gibi işini iyi yapan, öne çıkan şirketler olduğu gibi işini iyi yaptığı halde öne çıkamayan firmalar da bulunmaktadır. SPK’nın tebliğine göre gayrimenkul değerleme sektöründe ‘haksız rekabeti engellemek’ amacıyla bir takım önlemler alınmıştır.

SPK’nın tebliğinde bu önlemler şu şekilde belirtilmiştir:

Gayrimenkul değerleme şirketleri; her tür yazılı, sesli ve görüntülü basın yayın ilanları, bilgi işlem ortamında verilen ilanlar, broşür, afiş ve bunlara benzer nitelikteki reklam ve ilanlarda aşağıda belirlenen ilkelere uyar.
a) Halkı yanıltıcı ve aldatıcı, bilgi ve tecrübe noksanlıklarını istismar eder tarzda ifadelere yer verilemez.
b) Taraflı ve gerçeğe aykırı bilgi verilemez.
c) Asgari gerekliliği olan bilgiler gizlenemez
d) Diğer gayrimenkul değerleme şirketleriyle karşılaştırma yapılamaz, “en büyük”, “en iyi”, “en güvenilir”, “en sağlam” ve buna benzer sübjektif ve abartılı bir imaj yaratmaya yönelik ifadelere yer verilemez.
e) Değerlemenin sonucu ile ilgili vaat ve taahhütlerde bulunulamaz.

Bu sebeple, değerleme şirketleri arasında kendisini bu  ifadelerle tanıtan kurumlara da itibar edilmemesi gerekmektedir.

Gayrimenkul değerleme şirketlerinin, lisans aldıkları kuruma (SPK, BDDK) karşı sorumlulukları bulunmaktadır. Düzenli periyodlarla denetlenmekte ve izlenmektedir. Bundan ötürü, lisanslı olan şirketlerin sağlamakla yükümlü oldukları standartlar bulunmaktadır.

Gayrimenkul değerleme uzmanıyım, 2005 yılında İstanbul Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. yi ortağımla beraber kurduk. SPK ve BDDK lisanslı şirketimde tüm Türkiye'de 150.000'i aşkın gayrimenkul değerleme raporunu iş arkadaşlarımla beraber hazırladık. Türkiye ve Birleşik Krallık'tan değerleme lisansım var. Şimdilerde doktoramı gayrimenkul alanında yapıyorum.

Youtube'da Gayrimenkul Okulu adlı kanalımla bildiklerimi paylaşıyorum:
https://www.youtube.com/gayrimenkulokulu
Gayrimenkul Yazılarımı kişisel bloğumda paylaşıyorum:
https:/www.celalerdogdu.com

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

18 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
SEHER AKINAY
SEHER AKINAY
6 yıl önce

Antalya, Kumluca ‘da serbest inşaat mühendisi olarak çalışmaktayım.Kumluca ve Finike çevresindeki taleplerinizde gayrimenkul danışmanı olarak sizin ekibinizde çalışmak istiyorum.

MEHMET CAN
MEHMET CAN
5 yıl önce

KARAMAN Merkez’de serbest inşaat mühendisi olarak çalışmaktayım. Kendime ait ofisim bulunmaktadır. KARAMAN İlinde gayrimenkul danışmanı olarak sizin ekibinizle çalışmak istiyorum.

Bekir Sıtkı Sezgin
Bekir Sıtkı Sezgin
5 yıl önce

Merhabalar size Kütahyadan ulaşıyorum benim Kutahyanın hemen girişinde TORUNLAR GYO ya ait olan SERA KÜTAHYA AVM nin hemen yanında bir arazim var 2500 m2 Kütahya bir kaplıca şehri olduğu için sıcak sularımız mevcut. Heralde bizimde şansımız olsa geren arsamıza kadar sıcak su hattı geldi. Arsamız şehir Merkezine 500 mt uzaklıkta ve Anayol yanı. Burada belediyeyle bir çalışma yaparak önceden 500m2 taban ve 6 kat izni varken biz buraya biraz para harcıyarak taban inşaat alanı 900 m2 ye ve kat izni olarak 10 kata çıkattırdık. Arsamızın hemen yanı olan TORUNLAR GYO SERA AVM nin hemen arka tarafları imarada açıldığı için gayet kilit bir noktada olan arsamızın değeri arttı. Sizlerden istiyeceğim yardım arsamı OTEL PROJESİ OLAN BİR FİRMAYA VERMEK İSTİYORUM. BANA NE TÜRLU YARDIM EDEBİLİRSİNİZ.
İYİ ÇALIŞMALAR. BEKİR SITKI SEZGİN

Azimli Ticaret
Azimli Ticaret
5 yıl önce

MRH
Bana rahmetlik babamdan küçük hisseli arsa ve tarlalar kalmış
Toplamda 10 Adet parsel var
Bu parsellerin ayrı ayrı 16 hissedarı var kardeşlerim ve kuzenlerim dahil
Örneğin xxxx Bolu parsel toplamda 8000 M2 ama buradan benim hissetme düşen tapuda 69 M2 olarak belirtilmiş diğer yapılarda hissetme düşen 30 M2,. 100 m2, 150 M2, vs
Benim sizden öğrenmek istediğim benim bu 10 tapuda belirtilen bu küçük küçük hisseleri nasıl SATABİLİRim
Bir başka soruda bu kadar küçük ve çok hisseli gayrimenkullere alıcı bulmak zor bunları en kısa sürede nakite nasıl çevirebilir in
Teşekkür Ederim

aziz
aziz
4 yıl önce

merhaba, guvenilirgayrimenkul.com sitesine sahip gayrimenkul şirketinde yatırım yapmak istiyorum şirket hakkında çok bilgim yok ancak gidip şirketle yerinde görüşeceğim bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir mali güvenliğim açısından nelere dikkat etmeliyim neleri sorgulamalıyım? teşekkürler..

aziz
aziz
4 yıl önce

hocam şirket gayrimenkul şirketi 8 yıllık bir şirketmiş iki türlü işleyen sistemleri var birincisi bir miktar para veriyorsunuz bir yıl onlarda kalıyor bunun gibi topladıkları parayla yatırım yapıp size aylık kazanç veriyorlar yıl sonunda da ana paranızı alıyorsunuz örneğin 10.000 liraya 12 ay boyunca aylık 500 lira kazanç gibi, ikincisi hissedarlardan para toplayıp arsa alıp mütahite verip daireleri paylaşmak gibi. bu tip iş yapan şirketlerle görüşmeye gittiğimizde nelere dikkat etmeliyiz hocam

TNC GAYRİMENKUL
TNC GAYRİMENKUL
4 yıl önce

Merhabalar;
Holding bünyesinde bulunan gayrimenkullerin tam satış yetkisini alarak satış temsilcilik ve danışmanlık yapmaktayım.
Şirketiniz ile gayrimenkul satışlarım ile görüşmek isterim. Teşekkürler saygılarımla.
GAYRİMENKUL SATIŞI (AVM-FABRİKA-ÇİFTLİK-OFİS VS.)

Gizem ŞAHİN
Gizem ŞAHİN
2 yıl önce

Harita mühendisi olarak 2019 yılında Gayrimenkul Değerleme Uzmanı sertifikası aldım fakat koronadan dolayı çalışma fırsatı bulamadım ve bu alanda ilerlemeyi çok istiyorum. Eğer yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar dilerim

Nurbanu Türgen
Yönetici
Reply to  Gizem ŞAHİN
2 yıl önce

Sayın Gizem Hanım,
[email protected] den bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Saygılarımızla.

Bekir GÜZEL
Bekir GÜZEL
1 yıl önce

Isparta’dan 55mt2 apart daire almayı düşünüyorum fiyatı ne kadar eder?

Nurbanu Türgen
Yönetici
Reply to  Bekir GÜZEL
1 yıl önce

Merhaba,
[email protected] adresine iletişim bilgilerinizi iletebilirseniz yardımcı olmak isteriz.
İyi günler dileriz.

Ülker
Ülker
11 ay önce

Celal bey ben harita kadastro teknikeri olarak görev yapıyorum, ayrıca kamu yönetimi mezunuyum gayrimenkul değerlendirme uzmanliği lisansı alicam ,Antalya demrede oturuyorum ,burdan lisansı alınca hem iş yerimden çıkmadan, hemde expertiz olarak çalışmam mümkün mü, burdan nasil rapor yazmayı öğrenebilirim ne yapmalıyım yol gösterirmisiniz

Back To Top
Ara
18
0
Bu yazıya yorum bırakabilirsiniz...x