skip to Main Content

Eksper Raporu Nedir?

Eksper raporu, kelime olarak yanlış kullanılan bir kelime öbeğidir. Eksper raporu yerine değerleme raporu veya ekspertiz raporu olarak kullanılmalıdır. Gayrimenkul değerleme mesleği ülkemiz için yeni bir meslek kolu olarak sayılabilecek mesleklerden. Bu sebeple mesleğin adında hatalı kullanımlar olabilmekte. Gayrimenkul değerleme yerine gayrimenkul değerlendirme, eksper yerine ekspertiz, ekspertiz raporu yerine eksper raporu vb.

Eksper Raporu Nerede Kullanılır?

Öncelikle ekspertiz raporu nerelerde kullanılır bunu ifade etmekte fayda var. Varlıkların yeniden değerlendirilmesinde, finansman kullanımında, birleşmelerde, devralmalarda teminatların değer tespitinde, borçların yeniden yapılandırılmasında, alacakların takas yolu ile azaltılmasında, proje değeri analizlerinde, en iyi ve en yüksek analiz ihtiyaçlarında, gayrimenkul yatırım ortaklıklarının varlık hareketlerinde doğru ve güvenilir ekspertiz raporu çok büyük önem taşımaktadır.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mualla Sidal Yıldız
Mualla Sidal Yıldız
2 yıl önce

4 sene önce 700 bin TL Ekspertiz raporu aldığım gayrimenkulün fiyat degerlemesi icin yeni ekspertiz raporu bugun 0 Tl olarak çıktı. Olabilir mi?

Back To Top
×Close search
Ara
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x