Skip to content

Eksper Raporu Nedir?

Eksper raporu, kelime olarak yanlış kullanılan bir kelime öbeğidir. Eksper raporu yerine değerleme raporu veya ekspertiz raporu olarak kullanılmalıdır. Gayrimenkul değerleme mesleği ülkemiz için yeni bir meslek kolu olarak sayılabilecek mesleklerden. Bu sebeple mesleğin adında hatalı kullanımlar olabilmekte. Gayrimenkul değerleme yerine gayrimenkul değerlendirme, eksper yerine ekspertiz, ekspertiz raporu yerine eksper raporu vb.

Eksper Raporu Nerede Kullanılır?

Öncelikle ekspertiz raporu nerelerde kullanılır bunu ifade etmekte fayda var. Varlıkların yeniden değerlendirilmesinde, finansman kullanımında, birleşmelerde, devralmalarda teminatların değer tespitinde, borçların yeniden yapılandırılmasında, alacakların takas yolu ile azaltılmasında, proje değeri analizlerinde, en iyi ve en yüksek analiz ihtiyaçlarında, gayrimenkul yatırım ortaklıklarının varlık hareketlerinde doğru ve güvenilir ekspertiz raporu çok büyük önem taşımaktadır.

Gayrimenkul değerleme uzmanıyım, 2005 yılında İstanbul Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. yi ortağımla beraber kurduk. SPK ve BDDK lisanslı şirketimde tüm Türkiye'de 150.000'i aşkın gayrimenkul değerleme raporunu iş arkadaşlarımla beraber hazırladık. Türkiye ve Birleşik Krallık'tan değerleme lisansım var. Şimdilerde doktoramı gayrimenkul alanında yapıyorum.

Youtube'da Gayrimenkul Okulu adlı kanalımla bildiklerimi paylaşıyorum:
https://www.youtube.com/gayrimenkulokulu
Gayrimenkul Yazılarımı kişisel bloğumda paylaşıyorum:
https:/www.celalerdogdu.com

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Mualla Sidal Yıldız
Mualla Sidal Yıldız
5 yıl önce

4 sene önce 700 bin TL Ekspertiz raporu aldığım gayrimenkulün fiyat degerlemesi icin yeni ekspertiz raporu bugun 0 Tl olarak çıktı. Olabilir mi?

Back To Top
Ara
1
0
Bu yazıya yorum bırakabilirsiniz...x