Skip to content

Değerleme Uzmanı Kime Denir?

Değerleme Uzmanı, değerleme yapmak ve sonuçlarını raporlamayı iktisadi bir faaliyet olarak yürüten özel bir meslek grubudur. Meslek erbabı olan değerleme uzmanları oldukça zor eğitim, öğretim ve ehliyet testlerinden geçmek ve becerilerini göstermek durumundadır. Ayrıca bu kişiler, çalışma İlkeleri (ahlaki ilkeler ve yetkinlik) ve mesleki faaliyet standartlarına riayet etmeli, bunları muhafaza etmeli ve Genel Kabul Görmüş Değerleme İlkelerine uymalıdırlar.

İstanbul Değerleme’nin hazırladığı gayrimenkul değerleme uzmanı videosunu izleyebilir ve İstanbul Değerleme’nin kanalına üye olabilir güncel videoları takip edebilirsiniz:

Gayrimenkul Değerleme Uzmanı

UDES’te belirtilen bu tanımı biraz daha genişletirsek; değerleme uzmanı Türkiye’de gayrimenkul değerlemesi yapan uzmanlara verilen isimdir. Değerleme uzmanı kapsam olarak varlık değerlemesi, şirket değerlemesi ve makine değerlemesi gibi işlemleri de yapan uzmanlar olabilmektedir.

Gayrimenkul değerleme uzmanıyım, 2005 yılında İstanbul Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. yi ortağımla beraber kurduk. SPK ve BDDK lisanslı şirketimde tüm Türkiye'de 150.000'i aşkın gayrimenkul değerleme raporunu iş arkadaşlarımla beraber hazırladık. Türkiye ve Birleşik Krallık'tan değerleme lisansım var. Şimdilerde doktoramı gayrimenkul alanında yapıyorum.

Youtube'da Gayrimenkul Okulu adlı kanalımla bildiklerimi paylaşıyorum:
https://www.youtube.com/gayrimenkulokulu
Gayrimenkul Yazılarımı kişisel bloğumda paylaşıyorum:
https:/www.celalerdogdu.com

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Back To Top
Ara
0
Bu yazıya yorum bırakabilirsiniz...x