Skip to content

Konya Gayrimenkul Değerleme

Konya merkezde bulunan değerleme ofisimizle Konya gayrimenkul değerleme hizmetlerimizi 2006’dan bu yana sürdürüyoruz. Kadrolu SPK lisanslı uzmanlarımızdan oluşan ekibimize ek olarak 2007’den bu yana birlikte çalıştığımız iş ortaklarımız ile Konya’nın adım atmadığımız ilçesi kalmadı.

Konya, Anadolu şehirleri arasında büyümede hızla yol alan şehirlerimizden. Bu gelişimde en büyük payı tartışmasız sanayisi ve tarımdaki güçten kaynaklanıyor. Uzun yıllardır, şehircilik örneği olarak gösterine Konya kent planı, altyapı yatırımlarının yanısıra standartlara uygun yeni gayrimenkul stokuyla gelişmeye devam ediyor.

Şirketimiz ortaklarından Konsiad üyesi, Celal Erdoğdu’nun Konya’lı olması sebebiyle, gayrimenkul değerleme hizmetlerimizde Konya’nın ayrı bir öneme sahip olduğu da tartışmasızdır.

Konya coğrafi olarak, hala hatırı sayılır büyüklüğe sahip olması sebebi ile değerleme hizmetlerinde ilçe yolculuklarında zaman alan illerimizden. Konya’da gayrimenkul değerleme hizmetlerinde tüm ilçelerinde hizmet veriyoruz ve biz o yolculukları keyifle yapıyoruz.

Konya Gayrimenkul Değerleme Süreci Nasıl?

Konya’da gayrimenkul değerleme yaptırmak isteyen kurum, banka veya kişi ekspertiz talebini şirketimize iletiyor. Talebi alan operasyon birimimiz planlamasını yaparak işleme ilişkin tapu başvurusunu yaparak Konya Şubemiz’e işlemi iletiyor. Konya şubemizde görev alan SPK lisanslı uzmanlarımız ve çalışanlarımız işlemi kabul ederek süreci sürdürüyorlar.

Tapu ve belediyede incelemeleri başlatırken aynı zamanda Konya’da bulunan gayrimenkulü görmek üzere yeri gösterecek kişilerle irtibata geçilerek randevu zamanı oluşturuluyor. Belediyelerin inceleme gün ve saatleri özellikle ilçelerde görülecek gayrimenkullerin randevu saat ve günlerini de etkiliyor.

Alınan randevuya istinaden belediyede ve tapuda gayrimenkule ilişkin projeler, dosyalar ve kararlar incelenir. İncelenen evraklar kayıt altına alınarak gayrimenkul değerleme raporunun en önemli kayıtları oluşturulur.

Gayrimenkulde yapılan ziyarette gayrimenkulün iç mekanından fotoğraflar alınır ve gayrimenkulün iç mekan ölçüleri alınır. Projesiyle olan uygunluğu kontrol edilir. Kontrollerden sonra gayrimenkulden ayrılır uzmanlarımız.

Konya Gayrimenkul Değerleme Şirketi

Gayrimenkulün bulunduğu muhitte hali hazırda satılık olan mülkler incelenir, telefonları alınır. Bölgede bilgisine güvenilen emlakçılardan, yerel halktan veya muhtardan bilgiler alınır. Geçmiş zamanda yapılan satışlar ve bölgeye ilişkin bilgiler alındıktan sonra sahadaki işlemlerin büyük bölümü bitmiş olur.

Alınan ölçüler, çekilen fotoğraflar, sahadaki görüşmeler ve telefon görüşmeleri uygun rapor formatında yazılı hale getirilir. Konya ofisimizde, İstanbul Gayrimenkul Değerleme’nin 2005’ten bu yana titizlikle tuttuğu veritabanında arama yapılarak bölgede daha önce yapılan tüm değerleme çalışmaları incelenir. Gerekli bilgiler gayrimenkul değerleme raporunda titizlikle işlenir. Tüm çalışmaları tamamlanan rapor, İstanbul Gayrimenkul Değerleme’nin merkez ofisine iletilir.

Kontrolleri ve incelemeleri yapılan rapor, şirket merkezinde görev alan sorumlu değerleme uzmanlarının kontrolleri ve yönlendirmesi ile sonuç cümlesi ile tamamlanır.

Tüm bu süreç belediyelerin proje inceleme sürelerine göre ve gayrimenkul türlerine göre değişmekle birlikte en kısa 2-3 gün içerisinde sonuçlanabilmektedir.

Konya gayrimenkul değerleme hizmetlerimiz hakkında bilgi almak isterseniz bizi 0212 2329313 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz.

Türkiye’de 8 ofisimiz ve 61 ilde bulunan uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz.

Gayrimenkul değerleme uzmanıyım, 2005 yılında İstanbul Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. yi ortağımla beraber kurduk. SPK ve BDDK lisanslı şirketimde tüm Türkiye'de 150.000'i aşkın gayrimenkul değerleme raporunu iş arkadaşlarımla beraber hazırladık. Türkiye ve Birleşik Krallık'tan değerleme lisansım var. Şimdilerde doktoramı gayrimenkul alanında yapıyorum.

Youtube'da Gayrimenkul Okulu adlı kanalımla bildiklerimi paylaşıyorum:
https://www.youtube.com/gayrimenkulokulu
Gayrimenkul Yazılarımı kişisel bloğumda paylaşıyorum:
https:/www.celalerdogdu.com

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Back To Top
Ara
0
Bu yazıya yorum bırakabilirsiniz...x