Skip to content
Ankara Gayrimenkul Değerleme

Ankara Gayrimenkul Değerleme

Şirketimiz Ankara, merkezde bulunan ofisiyle ve kadrolu personelleri ile 2006 yılından bu yana Ankara’da gayrimenkul değerleme hizmetleri sunmaktadır. Ankara gayrimenkul değerleme  piyasasında hizmet veren değerleme uzmanlarımız SPK lisanslıdır. Şirketimiz SPK Lisanslı ve BDDK Lisanslı gayrimenkul değerleme şirketi olması sebebiyle, tüm değerleme çalışmalarını da bu standartlara göre sağlamaktadır.

Ankara gayrimenkul piyasası, İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en dinamik piyasalarındandır. Özellikle konut alanında son yıllarda gösterdiği değişim ve yeniliklerle standartları yüksek gayrimenkullerin yapımı gerçekleşmiştir. Gayrimenkul değerleme açısında bakınca 2016 yılında Türkiye genelinde konut değerlerinde %12 artış gerçekleşirken, Ankara’da bu oran %8.6 olarak gerçekleşmiştir.

Ankara’da gayrimenkul değerleme talepleri bankalar, kurumlar veya şahıslardan gelmektedir. Gelen talepler genel müdürlüğümüzde karşılanarak sistem üzerinde kayıtları gerçekleşmektedir. Tapu’nun değerleme şirketlerine sağladığı sistem üzerinde bilgiler kontrol edildikten sonra Ankara merkez ofisinde bulunan gayrimenkul değerleme uzmanlarımıza işlem sevk edilmektedir.

Ankara Gayrimenkul Değerleme Süreçleri

İşlemi alan Ankara değerleme uzmanımız, öncelikle tapu kayıtlarında incelemesi yapılan gayrimenkulün tapuda bulunan resmi evraklarını incelemek üzere Ankara’da bulunan ilgili tapu müdürlüğüne giderek adına açılmış dosyada inceleme yapar. Tapuda dosyada karşılaştığı tüm verileri yazılı olarak kaydeder.

Tapu dairesinde işlerini bitiren değerleme uzmanımız, Ankara’nın hangi ilçesinde ise gayrimenkulün projesini ve imar durumunu öğrenmek üzere belediyeye gider. Ankara’da ve Türkiye’nin birçok yerinde bulunan belediyelerde her gün her saatte değerleme uzmanlarına bilgi vermemektedir.

Ankara Gayrimenkul Değerleme

Tapu ve belediye incelemeleri tamamlandıktan sonra, değerleme uzmanımız gayrimenkulü yerinde görmeye gider. Yerinde yapılan incelemelerde, gayrimenkulün iç mekanında ölçümler yapılır ve fotoğraflar çekilir. Yerinde yapılan ölçümler ile tapu ve belediyede yapılan ölçümler masa başında ve yerinde karşılaştırılır.

Ankara’da gayrimenkul değerlemesi yaptığımızda, gayrimenkulün bulunduğu civarda benzer gayrimenkuller bulunur. Mümkünse yakın zamanda satılmış gayrimenkuller hakkında, tecrübeli emlakçılardan bilgiler alınır. Güncel olarak satışta bulunan gayrimenkullerin bilgileri alınır. Sahipleri ile veya komisyoncuları ile telefonda konuşularak detaylı bilgiler alınır.

Böylece, güncel piyasa hakkında bilgiler toplanmış olur. Değerleme uzmanlarımız Ankara’daki ofislerine geldikleri zaman İstanbul Değerleme’nin 2005 yılından bugüne sahip olduğu geniş arşiv sistemine bakarak geçmiş yıllarda o bölgede yapılmış değerlemeleri gözden geçirirler. Bu kontroller ile doğru değere yaklaşılır.

Toplanan bilgiler ile, talep edilen veya daha önce üzerinde anlaşılmış bulunan rapor formatına göre gayrimenkul değerleme raporu yazılır. Yazılan rapor, İstanbul Değerleme genel müdürlüğüne gönderilir. Kontrol biriminde çalışan denetmenler tarafından kontrol edildikten sonra sorumlu değerleme uzmanlarının kontrolü, onayı ile sonuç cümlesi eklenerek talep eden kuruma veya kişiye gönderilir.

Ankara gayrimenkul değerleme süreci konut veya benzer türdeki işlemler için 2-3 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Fiyat olarak ise, güncel bilgi almak için 0212 2329313 nolu telefonumuzu arayabilirsiniz.

Ankara dışında 8 bölgede ofislerimiz ve 61 ilde uzmanlarımız var.

Gayrimenkul değerleme uzmanıyım, 2005 yılında İstanbul Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. yi ortağımla beraber kurduk. SPK ve BDDK lisanslı şirketimde tüm Türkiye'de 150.000'i aşkın gayrimenkul değerleme raporunu iş arkadaşlarımla beraber hazırladık. Türkiye ve Birleşik Krallık'tan değerleme lisansım var. Şimdilerde doktoramı gayrimenkul alanında yapıyorum.

Youtube'da Gayrimenkul Okulu adlı kanalımla bildiklerimi paylaşıyorum:
https://www.youtube.com/gayrimenkulokulu
Gayrimenkul Yazılarımı kişisel bloğumda paylaşıyorum:
https:/www.celalerdogdu.com

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Back To Top
Ara
0
Bu yazıya yorum bırakabilirsiniz...x