Skip to content

Dr. Ahmet Büyükduman

Sorumlu Değerleme Uzmanı & Yönetici Ortak

Ahmet Büyükduman, ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden lisans programını tamamlamış ardından 1998 yılında, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde “İktisat Teorisi” alanında yüksek lisans programını tamamlamıştır. 2012 yılında Işık Üniversitesi’nden MBA derecesi almıştır. 1993-2003 yılları arasında sigorta şirketleri ve bankalarda Uzman, Müfettiş ve Şube Müdürü olarak görev yapmıştır. 2003-2005 yılları arasında özel bir bankada Krediler Müdürü olarak görev yapmış ve 2005 yılında İstanbul Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.’nin kurucu ve yönetici ortağı olmuştur. 2005 yılından bu yana Sermaye Piyasası Kurulu’nun lisans verdiği “Gayrimenkul Değerleme Uzmanlarındandır”. Büyükduman, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sermaye Piyasaları programında Konut Finansmanı bölümünde 2 yılı aşkın süredir eğitim vermektedir. Büyükduman, banka ve eğitim kurumlarının konut finansmanı eğitimlerinde 2500’e yakın uzmana eğitim vermiştir. Büyükduman’ın İstanbul Üniversitesi’nden Gayrimenkul Ekonomisi ve Gayrimenkul Fiyat Hareketlerinin Endeksleme Yoluyla Analizi üzerine doktora tezi bulunmaktadır. Dr. Ahmet Büyükduman’nın “Bir kent efsanesi – Konut Balonu” isimli kitabı bulunmaktadır. Büyükduman, ayda bir defa Mesele Ekonomi YouTube kanalında konut satışlarını ve fiyatlarını değerlendirmektedir.

Amerikan Değerleme Enstitüsü (Appraisal Institute) “Otel Değerlemesi” (Small Hotel/Motel Valuation) Programı
Amerikan Değerleme Enstitüsü (Appraisal Institute) “Akaryakıt Tesisi Değerlemesi” (Appraising Convenience Stores / Retail Fuel Properties) Programı
Sertifikasına sahiptir.

Ahmet Büyükduman’ın sosyal medya hesapları: Linkedin  Twitter


 

Celal Erdoğdu, MRICS

Sorumlu Değerleme Uzmanı & Yönetici Ortak

Celal Erdoğdu, 2001 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlaması lisans proramını tamamlamış ve bu eğitimi ile beraber çift anadal programı ile yine aynı üniversitede mimarlık eğitimi almıştır. Bu eğitimlerini takiben Almanca eğitimi için Almanya’da ve İngilizce eğitimi için İngiltere’de iki yıla yakın bulunmuştur.  2003-2005 yılları arasında gayrimenkul pazarlamasında yer aldıktan sonra 2005 yılında İstanbul Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.’nin kurucu ve yönetici ortağı olmuştur. Celal Erdoğdu, 2007 yılından bu yana Sermaye Piyasası Kurulu’nun lisans verdiği “Gayrimenkul Değerleme Uzmanlarındandır”. 2005 yılından bugüne onbinlerce raporun hazırlanması aşamasına liderlik etmiştir. 2012 yılında ISMA – Informācijas Sistēmu Menedžmenta Augstskola’dan MBA derecesini Gelişen Pazarlarda Gayrimenkul Yatırımı ve Geliştirmesi için Pendik/Kurtköy Vaka Çalışması (Real Estate Investment & Development in a Emerging Market Case of Pendik/Kurtkoy) isimli tezi ile tamamlamıştır. Doktora çalışmalarına gayrimenkul alanında devam etmektedir. Gayrimenkul Okulu adlı YouTube kanalında haftanın iki günü videolar hazırlamakta ve sunmaktadır. Bloğu  CelalErdogdu.com‘da Gayrimenkul Yazıları yazmaktadır.

Celal Erdoğdu, RICS (Royal Insititution of Chartered Surveyors – Birleşik Krallık)’ın uluslararası tanınırlığı olan MRICS ünvanına sahiptir. Bununla birlikte Celal Erdoğdu, İstanbul Şehir Plancıları Odası’na Şehir Plancısı ünvanıyla üyesidir.

Amerikan Değerleme Enstitüsü (Appraisal Institute) “Otel Değerlemesi” (Small Hotel/Motel Valuation) Programı
Amerikan Değerleme Enstitüsü (Appraisal Institute) “Akaryakıt Tesisi Değerlemesi” (Appraising Convenience Stores / Retail Fuel Properties) Programı
Sertifikasına sahiptir.

Celal Erdoğdu’nun sosyal medya hesapları: Linkedin  Twitter
Celal Erdoğdu YouTube Kanalı: Gayrimenkul Okulu
Celal Erdoğdu Gayrimenkul Yazıları: CelalErdogdu.com
Back To Top
Ara