Skip to content

Otel Piyasası 2012 ve Trendler

2011 yılında, 31 milyon yabancı turist ülkeye giriş yapmış ve Türkiye dünya sıralamasında gelen turist sayısı bakımından 6. sıraya yükselmiştir. Türkiye’de yabancı turistler tarafından en çok tercih edilen bölgelerin başında Antalya gelmektedir.Sayısı giderek artan marka oteller tüketicide güven oluşturmakta ve otel piyasasına sürdürülebilir bir büyüme getirmektedir. Uluslararası marka otel zincirlerinin Türkiye’de, özellikle Anadolu’da orta segment için kaliteli 3 ve 4 yıldızlı otel yatırımlarına yöneldikleri görülmektedir.

Otel Piyasası ve Trendler

Son zamanlarda kongre turizminde büyük bir gelişme gösteren ve 2011’de bu alanda dünyada 7. sıraya yükselen İstanbul, yakın gelecekte özellikle orta segmentlerde yeni otel yatırımlarının odak noktası haline gelecektir.

Otel piyasasının gelişimi açısından, turizmde farklılaşma büyük bir önem arz etmektedir. Türkiye’de son 10 yıl içerisinde güneş-kum-deniz turizmi dışında kongre, sağlık, kış, yat ve golf turizmi gibi farklı alanlarda da varolan potansiyeller keşfedilmeye başlamıştır.

2012 Otel Piyasası Raporu‘nu bu linkten indirebilirsiniz.

Gayrimenkul değerleme uzmanıyım, 2005 yılında İstanbul Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. yi ortağımla beraber kurduk. SPK ve BDDK lisanslı şirketimde tüm Türkiye'de 150.000'i aşkın gayrimenkul değerleme raporunu iş arkadaşlarımla beraber hazırladık. Türkiye ve Birleşik Krallık'tan değerleme lisansım var. Şimdilerde doktoramı gayrimenkul alanında yapıyorum.

Youtube'da Gayrimenkul Okulu adlı kanalımla bildiklerimi paylaşıyorum:
https://www.youtube.com/gayrimenkulokulu
Gayrimenkul Yazılarımı kişisel bloğumda paylaşıyorum:
https:/www.celalerdogdu.com

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Back To Top
Ara
0
Bu yazıya yorum bırakabilirsiniz...x