Skip to content

Ofis Piyasası 2012 ve Trendler

Ofis Piyasası raporunda, 2011 yılının Ocak ayında Türkiye’de kurulan şirket sayısı bir rekor kırarak 6 bin adedi aşmıştır. Bu sebeple de geçtiğimiz yıl İstanbul’da A+, A ve B+ sınıfı ofis yatırımları hız kazanmıştır.İstanbul’da 2010 sonu itibariyle yaklaşık 2milyon 700bin metrekare olan kaliteli ofis piyasası stoğu, 2011 yılının sonunda % 8 oranında artarak 2milyon 900bin metrekareye ulaşmıştır. 2014 yılının sonuna kadar mevcut stoğa 900 bin metrekare ofis alanı daha ekleneceği beklenmektedir.

Ofis Piyasasında Tasarım ve Trendler

İş yaşamında sosyalleşmeyi destekleyen ve iş verimliliğini arttırmayı hedefleyen ofis tasarımlarının ileride daha fazla görülmesi beklenmektedir.

2012 Ofis Piyasası Raporu‘nu bu linkten indirebilirsiniz.

Gayrimenkul değerleme uzmanıyım, 2005 yılında İstanbul Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. yi ortağımla beraber kurduk. SPK ve BDDK lisanslı şirketimde tüm Türkiye'de 150.000'i aşkın gayrimenkul değerleme raporunu iş arkadaşlarımla beraber hazırladık. Türkiye ve Birleşik Krallık'tan değerleme lisansım var. Şimdilerde doktoramı gayrimenkul alanında yapıyorum.

Youtube'da Gayrimenkul Okulu adlı kanalımla bildiklerimi paylaşıyorum:
https://www.youtube.com/gayrimenkulokulu
Gayrimenkul Yazılarımı kişisel bloğumda paylaşıyorum:
https:/www.celalerdogdu.com

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Back To Top
Ara
0
Bu yazıya yorum bırakabilirsiniz...x