Skip to content

Otel değerleme raporları, turizm tesislerinin alınması, turizm tesislerinin satılması ve turizm tesislerinin kiralanması, otel yatırımının kredi teminatına konu olması veya otel muhasebe kayıtlarındaki resmi defter kaydı için hazırlanmaktadır. Turistik tesisler otel ekspertiz çalışmaları (otel değerlemesi), gayrimenkul değerleme çalışmalarından ayrılmaktadır. İGD’nin otel danışmanları, gayrimenkul değerleme uzmanları ve muhasebecileri ile birlikte hazırlamış oldukları kapsamlı ve detaylı “Otel Değerleme Raporu” güvenilir değerleme raporları sunmayı garanti etmektedir.

Otel Profesyonelleri

İGD otel uzmanları, mesleklerinin uzun dönemlerini başlıca otel zincirlerinde uzun yıllar genel müdürlük seviyesinde görev almış otel profesyonellerinden oluşmaktadır. Bu sayede gayrimenkul değerleme uzmanlarının gayrimenkul bilgisi ile otel uzmanlarının meslek bilgileri en iyi platformda birleşmektedir.

Otel Değerleme Raporu

İGD otel ve turizm yatırımları bölümü, tarafından hazırlanan kapsamlı otel değerleme raporları Türkiye’de bulunan ve yurtdışında bulunan banka ve yatırım bankalarının turizm finansman bölümleri tarafından kabul edilmektedir.

Otel Ekspertiz Yöntemleri

İGD, otel ekspertiz hizmetlerinde uluslararası değerleme standartlarına ve otel ekspertiz hizmetlerine uygun olarak İndirgenmiş Nakit Akımı (DCF-Discounted Cash Flow) methodu ile Gelir Yaklaşımı Yöntemini kullanmaktadır. Otel değerlemeraporlarında UDS – Uluslararası Değerleme Standartlarına (IVS – International Valuation Standards) bağlı kalınmaktadır.

Otel Değerleme Rapor Örneği

İGD ile çalışma aşamasında ücretsiz olarak otel ekspertiz rapor örneğini görebilirsiniz. Müşterilerimiz ile çalışma öncesinde, müşteri taleplerini anlamak ve doğru teklif verebilmek için detaylı bir toplantıya mutlaka ihtiyaç duyuyoruz.

 Otel Yatırım Danışmanlığı

Otel yatırım sürecinde ve işletme sürecinde İGD’nin sağlamış olduğu hizmetler:

  • Otel Yatırımı Karar Aşaması Danışmanlığı
  • Otel Yatırımı Fizibilite Raporu
  • Otel Yatırımı Proje Danışmanlığı
  • Otel Yatırımı Açılış Süreci Danışmanlığı
  • Otel Yatırımı Sözleşme Danışmanlığı
  • Otel Yatırımı İşletme Danışmanlığı
  • Otel Durum Tespiti (Due Diligence)
  • Otel Değerlemesi

İGD – İstanbul Gayrimenkul Değerleme’nin deneyimli gayrimenkul değerleme uzmanları Amerikan Değerleme Enstitüsü’nden “Otel Değerleme Eğitimi Sertifikası” na sahiptir.

Ücretsiz gayrimenkul değerleme teklifi almak için, müşteri hizmetlerimize danışmayı unutmayın. Üstelik İGD, gayrimenkul değerleme e-mail listesine dahil olursanız tüm güncel gayrimenkul haberlerini de takip edebilir ve İGD tarafından hazırlanan gayrimenkul piyasa araştırma raporlarına ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Back To Top
Ara